آشنایی با مرکز2021-12-15T18:32:02+03:30

هیچ علمی “کاربردی” نمی شود مگر با “کاربردی” نمودن علم

معرفی مرکز

مرکز آموزش علمی و کاربردی بیرجند 1 یکی از مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی – کاربردی با مجوز از  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1388  با 4 رشته تحصیلی شروع به فعالیت نموده است. از اعضای هیات موسس مرکز می توان، پروفسور محمد حسن گنجی و دکتر عبداله علوی را نام برد، مرکز علمی و کاربردی بیرجند 1 هم اکنون دارای 11 رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد.

رشته های مرکز:

کاردانی:مدیریت امور دفتری، حسابداری، تربیت مربی پیش دبستانی، مددکاری اجتماعی، تکنولوژی آموزشی، آرایش زنانه، روابط عمومی

کارشناسی:مدیرت دفتری، حسابداری، تربیت مربی پیش دبستانی، مددکاری اجتماعی، مدیریت کسب و کار، مدیریت اسناد و مدارک، روابط عمومی

از امکانات مرکز می توان به کارگاه کامپیوتر، کلاس های مجز به ویدئو کنفرانس، انتشارات دانشجویی، بوفه دانشجویی و… اشاره کرد.

مرکز با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربهٔ اجرایی می‌باشند تشکیل و با به‌کارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی  اقدام می‌کند.

هدف مرکز، فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می‌باشد به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌ها محول می‌شود، دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

اهداف آموزش‌های علمی – کاربردی

  1. ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه‌جانبه (صنعتی، نظامی و دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی-کاربردی کشور.
  2. ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی آموزش‌های کاربردی در جامعه.
  3. فراهم‌سازی زیربنای مناسب به‌منظور به‌کارگیری توان دانش‌آموختگان دوره‌های نظری در حل مسائل کاربردی.
  4. زمینه‌سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال فناوری نوین
سوالات متداول2021-07-12T06:46:49+04:30

✅ به طور معمول مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته هرکدام از 4 نیمسال تحصیلی می باشند . هر نیمسال تحصیلی شامل 16 هفته آموزش است. حداکثر مدت مجاز تحصیل دردورهای کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 2 سال است.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی-کاربردی از طریق سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام میشه.

✅ دارا بودن مدرک دیپلم(برای ثبت نام کاردانی ) و مدرک کاردانی (برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته )از شرایط اصلی ثبت نام دانگاه علمی کاربردی می باشد. ✅ شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در دانشگاه علمی -کابردی به طور کامل در دفترچه راهنمای پذیرش دوره های این دانشگاه در سایت سنجش آموزش کشور موجود است.

✅ معمولا پذیرش دانشجویان جدید الورود در دو نیمسال مهر و بهمن مطابق با شیوه نامه اعلام شده از دانشگاه جامعه علمی- کاربردی وسنجش آموزش کشور است.

✅ ثبت نام اولیه در مراکز علمی -کاربردی از طریق سایت www.sanjesh .org انجام می گیرد. پس از اعلام قبولی متقاضی توسط سنجش آموزش کشور ،تکمیل مراحل ثبت نام به صورت حضوری در مرکز بیرجند 1 صورت می پذیرد.

✅خیر ثبت نام در مراکز علمی -کاربردی بدون آزمون بوده و ملاک سنجش متقاضیان معدل کل مدرک تحصیلی قبلی آنان است

✅ خیر شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی دارا بودن مدرک دیپلم است و نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نیست

✅ به طور معمول مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته هرکدام از 4 نیمسال تحصیلی می باشند . هر نیمسال تحصیلی شامل 16 هفته آموزش است. حداکثر مدت مجاز تحصیل دردورهای کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 2 سال است.

✅ مدرک تحصیلی تمامی دانشگاههای دولتی ،علمی – کاربردی :آزاد ،غیر انتفاعی و پیام نور مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بوده و برای ارگان ها معتبر است.

0
فارغ التحصیل
0
رشته ها
0
مدرسان
0
پرسنل

رشته های تحصیلی

2021-12-21T10:13:19+03:30

کاردانی حرفه ای حسابداری-امور مالی

هدف از برگزاری این دوره تربیت افرادی است که ضمن آشنایی با دروس نظری، با سیستم های مالی و بنگاه های اقتصادی (خدماتی، بازرگانی و تولیدی) و موسسات دولتی و غیرانتفاعی آشنا شوند.

تحصیل  بیش از 600 دانشجو  در مرکز آموزش علمی و کاربردی بیرجند (1)

با تحصیل در دانشگاه علمی و کاربردی، بهترین‌ها رو برای خودتان بسازید.

برگشت به بالا